EESTI KLASSIKALISE HIINA MEDITSIINI SELTS

 
Hiina meditsiin
Ajalugu
Meie partnerid
Videomaterjalid
 
 

Hiina meditsiin


Paljudele eurooplastele nõelravi ja soojendus koirohu sigariga tundub eksootilise ja isegi müstilise tegevusena.

Tegelikult Hiina Klassikaline Meditsiin omab akadeemilise meditsiini iseloomu: hiina meditsiini ajalugu ja traditsioonid on 4500 aastat vana, hiina meditsiin omab kindlat ühtlast filosoofilist kontseptsiooni. Ravimeetodid on lihvitud mitmetuhande praktilise kogemusega, on tõestatud kliiniliste uuringute alusel kaasaegseid teaduslike meetodeid kasutades. Läbi aastate on Hiinas meditsiini areng toetust saanud ka riigilt.

Euroopa inimesele sõna TERVIS seostub mõistega säilitada harjumuspärast eluviisi, mis võib tegelikult tunduda vastuolus tavapäraste tervise seadustega.

Hiina Meditsiin on teadus energia muutumisest inimese organismis ja organismi koosmõjust keskkonnaga. Hiina meditsiinis on kindel TERVISe mõiste määratlus — see on harmooniline energia tasakaal erinevate organite ja nende süsteemide vahel, ja nende energia tasakaal looduse ja keskkonna energiaga. Selle tasakaalu olemasolul keha muutub tugevaks ja tervenemine saabub iseenesest.

Hiina Meditsiinis kasutatakse lihtsaid ja arusaadavaid mõisteid — kuumus, külm, kuivus, niiskus, tuul, seiskumine, energia.

Euroopa meditsiiniga analooge tõmmates on teada sellised mõisted nägu: immuniteet, ainevahetuse häired, organite puudulik talitus jms.

Meie kliimas põhilisteks kahjustavateks teguriteks on külm, niiskus ja tuul. Ja väga olulist praktilist tähendust omavad ennetavad tegevused, ravimtaimede- ja nõelravi kuurid, mis õpetavad võitlema külma ja niiskusega. Kaasajal inimese elustiil tekitab energia seiskumist organismis. Kontrollimatu ravimite tarvitamine ja vale toitumine tekitavad maksa talituse häireid.

Hiina Meditsiini abil saab täpselt diagnoosida, klassifitseerida ja ravida haigusi, mis võivad mitte omada Euroopa meditsiinis isegi nimetust ning nende raviks ei ole ka ravimit, sagedasti kasutatakse arusaamatuid mõisted vegeto-soonte distoonia, või depressioon, mida ravitakse antidepressantide või rahustite abil.

Klassikaline Hiina Meditsiin tänapäeval on ametlikult tunnustatud Hiinas ja teistes idamaades, meditsiini ja teaduslikes kõrgkoolides, haiglates ja polikliinikutes. Hiina Meditsiin kasutab kõiki kaasaegse teaduse saavutusi, tehnilisi vahendeid, mida pakub kaasaegne meditsiin, muutumatuks jääb filosoofiline kontseptsioon Energia Muutumisest ja Hiina Meditsiini põhiravimeetodid:

  • ravimtaimede kasutamine
  • nõelravi ja soojendamine koirohu sigariga
  • massaaz
  • dieet
  • QI GUNG, TAI QI

Suurem osa on KHM haiguste profülatika: toitumine ja rietumine vastavalt aasta ajale, vőimlemine, j.n.

Väga suurt tähtsust Hiina Meditsiinis omavad iidsed diagnostika meetodid, mida läbitakse pulsi ja keelediagnostika meetodid.

Hiina Meditsiini tugevad küljed, võrreldes euroopa Meditsiiniga
  • toksilise ja allergilise efekti puudumine ravimtaimede kasutamisel ja nõelravi
  • võimalus teha varajast diagnostikat ja haiguste profülaktikat, Hiina Meditsiin arvestab pulsi, keele, ilma, hooaja muutusi ja ennetab haigust selle varajases staadiumis
  • paranemine ja isegi täielik tervenemine on võimalik krooniliste haiguste puhul (s.n. astma, diabeet, hüpertoonia)

Nõelravi parim terapeutliine tulemus on korduval mõjutamisel (8–10 korda). Vastunäidustusi ei ole, kui on siis imikutele või väga vanadele inimestele.


EESTI KLASSIKALISE HIINA MEDITSIINI SELTS, Juhkentali 17a, kab. 2, Tallinn, Tel.: 6604531, E-mail: hiinamed@hot.ee